تحقیق پایان نامه حسابداری:تهیه گزارش امکان سنجی حسابرسی کامپیوتری در محیط حسابرسی

عنوان کامل پایان نامه :

 موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

.

1 پردازش اطلاعات آزمایشی

دقت و صحت اطلاعات فایل ها و پردازش برنامه ها را می توان با پردازش اطلاعات آزمایشی، مطالعه نمود.برای تهیه اطلاعات آزمایشی هم از داده های معتبر و صحیح و هم از داده های نادرست و غیر معتبر بهره گیری می گردد تا واکنش سیستم در حالات مختلف مطالعه گردد.حسابرس      خروجی های سیستم را با نتایج مورد انتظار خود مقایسه می نماید وصحت عملکرد و پردازش اطلاعات در سیستم را مشخص می کند.اطلاعات آزمایشی بایستی آنچنان انتخاب شوند که تمام شرایط حساس و مورد نظر حسابرس را آزمایش کنند. مزایای پردازش اطلاعات آزمایشی در مقایسه با پردازش اطلاعات فایل های اصلی صاحبکار، یکی کمتر بودن حجم اطلاعات مورد آزمایش و دیگری امکان آزمون تمام کنترل های مورد نظر حسابرس می باشد که احتمالا” چنین امکانی هنگام بهره گیری از فایل های اصلی صاحبکار وجود ندارد.

در مواردی که در سیستم کاربردی امکان آزمایش همگام[1] اطلاعات آزمایشی همراه با پردازش اطلاعات واقعی وجود داشته باشد، حسابرس می تواند اطلاعات آزمایشی را تهیه کند و همراه با اطلاعات واقعی صاحبکار برای اجرا ارسال دارد.

برای بهره گیری از روش تسهیلات آزمایش همگام، حسابرس بایستی دید جامعتر و عمیقتری نسبت به سیستم داشته باشد. در این روش حسابرس اقدام به ایجاد یک شخصیت فرضی    می کند و در مقاطع زمانی مختلف برای ارزیابی عملکرد سیستم، مبادلاتی را به گونه فرضی برای این شخصیت فرضی ایجاد می نماید( فرقاندوست حقیقی، 1378، 58 ).

هنگام پردازش اطلاعات آزمایشی، حسابرس دو نکته را بایستی در نظر داشته باشد. اول آنکه    نسخه ای از برنامه که با آن آزمایش انجام می گیرد، دقیقاً همان نسخه ای باشد که سازمان از آن بهره گیری می کند. دوم آنکه پس از انجام آزمایش، آثار اطلاعات آزمایشی بایستی از سیستم حذف گردد    ( همان منبع، 57 ).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

2-3-5-2-2 پردازش اطلاعات واقعی

آزمون های رعایت کنترل ها و اثباتی را می توان از طریق کنترل پردازش اطلاعات واقعی در سیستم کاربردی انجام داد.روشهای معمول برای انجام این آزمون ها به تبیین ذیل می باشد:

  • پردازش کنترل شده
  • پردازش مجدد
  • پردازش موازی

23 Integrated Test Facility ( ITF )

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

4  هدفهای پژوهش

اهداف این پژوهش بشرح ذیل می باشد:

  • شناسایی موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران
  • اولویت بندی موانع موجود با بهره گیری از آزمون رتبه ای فریدمن
  • قابلیت بهره گیری از نتایج بدست آمده در راستای اقدامات بعدی و کمک به تهیه گزارش امکان سنجی حسابرسی کامپیوتری در محیط حسابرسی شهرداری تهران.

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *