پایان نامه ارشد حسابداری:مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

قسمتی از متن پایان نامه :

.

.  حدود پژوهش

حدود مکانی اجرای پژوهش برای صندوق­های سرمایه­گذاری بورس اوراق بهادار ایران و حدود زمانی آن از سال 1392-1390 بر اساس حداکثر داده های قابل دسترس و حدود موضوعی آن به مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت و عملکرد صندوق های سرمایه گذاری می پردازد.

جمع آوری داده ها: کتابخانه ای

1-7. تعریف واژه ها و اصطلاحات

صندوق های سرمایه گذاری[1]: صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک، واسطه­های مالی هستند که به عموم مردم سهام می­فروشند و وجوه حاصله را در پرتفوی متنوعی از اوراق بهادار سرمایه­گذاری می­نمایند. هر واحد سرمایه­گذاری که در صندوق­های سرمایه­گذاری فروخته می­گردد، نماینده نسبت متناسبی از پرتفوی اوراق بهادار می باشد که صندوق سرمایه­گذاری به وکالت از طرف سهامداران خود اداره می­نماید (راعی و پویانفر،1389).

واریانس مازاد بازده صندوق[2]: که به براساس معادله زیر با بهره گیری از انحراف معیار اختلاف بازده صندوق و بازده شاخص بازار به دست می­آید.

TRACKING ERROR = STDEV [ Rfund – Rindex ]

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

Rfund : بازده هر صندوق

Rindex : بازده شاخص که همان بازده بازار می باشد.

داده های ترکیبی[3]: تجزیه و تحلیل داده­های ترکیبی، یکی از موضوعات کاربردی در اقتصادسنجی می باشد. داده­های ترکیبی، ترکیبی از داده های مقطعی و سری زمانی می­باشد، یعنی اطلاعات مربوط به داده­های مقطعی در طول زمان نظاره می­گردد. واضح می باشد چنین داده­هایی دارای دو بعد می­باشند، که یک بعد آن مربوط به واحدهای مختلف در هر مقطع زمانی خاص می باشد و بعد دیگر آن مربوط به زمان می­باشد.

[1]  Mutual Fund

[2] Tracking Error

[3] Panel-Data

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

اهداف پژوهش

مطالعه تأثیر نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها می باشد. به این مقصود با مطالعه ارتباط عاملی زیرا واریانس مازاد بازده صندوق که به عنوان نمادی از مدیریت صندوق به­کار گرفته می­گردد و عملکرد صندوق های بورس اوراق بهادار به مدیران صندوق­ها کمک کند تا بتوانند تصمیمات بهتری را در جهت انتخاب سبد دارایی صندوق­های مربوطه اتخاذ کنند و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشند و سود بیشتری را عاید خود و سرمایه­گذاران خود کنند.

1-3.  سؤال‏ پژوهش‏

آیا نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها تأثیر دارد؟ لذا از آن­جایی که نحوه مدیریت را می­توان از تغییرپذیری واریانس استنباط نمود، زیرا که واریانس (انحراف از میانگین) نشان می­دهد که مدیران صندوق­ها پرتفوی را به خوبی انتخاب کرده­اند یا خیر، لذا سؤال این پژوهش این­گونه مطرح می­گردد که آیا واریانس مازاد بازده صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک که نماد مدیریت 

پایان نامه مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

پایان نامه مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *