مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک-پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

قسمتی از متن پایان نامه :

.

مقدمه

شرایط بازارهای مالی به عنوان یکی از اساسی­ترین بازارهای هر کشور به شدت بر بخش­های واقعی اقتصاد اثر گذار بوده و از سایر بخش­ها نیز تأثیر می­پذیرد. یکی از اجزای مهم بازارهای مالی بازار سرمایه می باشد، بازار سرمایه به عنوان آینه تمام نمای اقتصادی یک جامعه کارکردهای مختلفی را بر عهده دارد. یکی از این کارکردهای اساسی ایجاد سازوکارهایی می باشد که به افزایش نقدشوندگی ابزارهای تامین مالی و نهایتاً افزایش امنیت سرمایه گذاری منجر می گردد . امروزه در بسیاری از بازارهای مالی پیشرفته، مدیریت ریسک و بکارگیری ابزارهایی برای کاهش نوسانات قیمت اوراق بهادار به مقصود کمینه کردن احتمال بازده منفی دارایی ها بسیار متداول می باشد. وجود تنوع در ابزار های مالی یکی از عوامل موثر در ایجاد انگیزه در جلب مشارکت سرمایه گذاران در بازار های نظام مند سرمایه می باشد . از این رو انواع مختلفی از صندوقهای سرمایه گذاری با هدف جمع آوری وجوه از سرمایه گذاران غیر حرفه ای و اختصاص آن به سبدهای سرمایه گذاری کارا، کاهش ریسک سرمایه گذاری و کسب بازده ای متعارف وارد حیطه ظهور گذاشتند (اعتمادی و دیگران،1388).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

بدین ترتیب راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری در سهام، از آرزوهای دیرین فعالان بازار سهام ایران بود که به همت قانون گذاران و فعالان بازار سرمایه، اولین صندوق سرمایه گذاری در سهام از ابتدای سال 1387، فعالیت خود را آغاز نمود. صندو­ق­های سرمایه­گذاری مشترک تمایل دارند از طریق مزایای تنوع بخشی، مدیریت حرفه­ای، نقدشوندگی و صرفه­جویی نسبت به مقیاس سرمایه گذاران را جذب کنند.

با در نظر داشتن این که مدتی هر چند کوتاه از آغاز فعالیت صندوق های سرمایه گذاری در کشور می گذرد، این سؤال مطرح می باشد که چه ارتباط­ای بین مدیریت صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک و عملکرد این صندوق­ها هست.

بر همین اساس فصل اول این مطالعه به کلیات پژوهش اختصاص دارد. پس، آغاز به تعریف­ مساله مورد مطالعه پرداخته می­گردد­. سپس پرسش­های مورد پژوهش اظهار می­گردد. در ادامه فرضیه­های پژوهش، روش پژوهش، حدود زمانی و مکانی پژوهش و اهداف آن تبین می­گردد و در پایان ساختار رساله­ی حاضر اظهار می­گردد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

اهداف پژوهش

مطالعه تأثیر نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها می باشد. به این مقصود با مطالعه ارتباط عاملی زیرا واریانس مازاد بازده صندوق که به عنوان نمادی از مدیریت صندوق به­کار گرفته می­گردد و عملکرد صندوق های بورس اوراق بهادار به مدیران صندوق­ها کمک کند تا بتوانند تصمیمات بهتری را در جهت انتخاب سبد دارایی صندوق­های مربوطه اتخاذ کنند و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشند و سود بیشتری را عاید خود و سرمایه­گذاران خود کنند.

1-3.  سؤال‏ پژوهش‏

آیا نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها تأثیر دارد؟ لذا از آن­جایی که نحوه مدیریت را می­توان از تغییرپذیری واریانس استنباط نمود، زیرا که واریانس (انحراف از میانگین) نشان می­دهد که مدیران صندوق­ها پرتفوی را به خوبی انتخاب کرده­اند یا خیر، لذا سؤال این پژوهش این­گونه مطرح می­گردد که آیا واریانس مازاد بازده صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک که نماد مدیریت 

پایان نامه مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

پایان نامه مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *