دانلود پایان نامه با موضوع اولویت بندی موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری با استفاده از آزمون رتبه ای فریدمن

عنوان کامل پایان نامه :

 موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

.

: حسابرسی سیستم های کامپیوتری

 

2-3-1 مقدمه

هیچ واقعه ای در قرن بیستم به اندازه گسترش بهره گیری از کامپیوتر بر عملیات بازرگانی و حسابداری تاثیر نداشته می باشد. در ابتدای کار با کامپیوتر و حتی تا اوایل دهه 1950 میلادی، اندازه گسترش بهره گیری از کامپیوتر قابل پیش بینی نبود. حجم و وزن زیاد و اشکالات دیگر کار با کامپیوتر را مشکل می نمود. طی نیمه دوم قرن بیستم تغییرات عمده ای در ساختمان کامپیوترها داده گردید که منجر به کاهش حجم و قیمت کامپیوترها و افزایش قابل ملاحظه در سرعت پردازش اطلاعات گردید(آریا،1،1389).

کامپیوتر از سال 1340 شمسی وارد ایران گردید. در آغاز کامپیوترها دارای ظرفیت حافظه و سرعت پردازش پایین بودند و برای نصب آنها سالنهای بزرگ با تهویه اختصاصی و مقدمات دیگر لازم بود. امروزه کامپیوترهای کوچک که به راحتی قابل حمل بوده و روی میز هر شخصی قابل نصب می باشد جایگزین کامپیوترهای اولیه شده می باشد و در نتیجه کاهش بهای پردازش کامپیوتری و سرعت و دقت زیاد آن، بهره گیری از کامپیوتر در تمام زمینه ها گسترش زیادی پیدا کرده و این گسترش روز افزون می باشد(همان منبع،2).

در طول سه دهه ی گذشته شاهد رشد انفجاری فناوری اطلاعات در بخش های مختلف مانند سخت افزارهای رایانه ای، بانک های داده، شبکه ها، ارتباطات، اینترنت،(اینترانت)[1] ، اکسترانت، تجارت الکترونیک، نرم افزار های سامانه ی حسابداری یکپارچه و … بوده ایم.  یکی از ابعاد  رشد فزاینده ی بهره گیری از فناوری اطلاعات، بهره گیری از آن در فرآیند پردازش و ثبت تراکنش های مالی و تهیه صورتهای مالی می باشد ( قنبریان ، 1391، 24 ).

شرکتها و سازمان های دولتی و خصوصی کشورمان، با در نظر داشتن حجم زیاد و تکراری شدن عملیات مالی وحسابداری و قابلیت بالای کامپیوتر در پردازش سریع اطلاعات، از سیستم های کامپیوتری در پردازش اطلاعات مالی خود بهره گیری می کنند.

وسعت به کارگیری کامپیوتر توسط شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی در تمام موارد، مانند امور مالی و حسابداری آنها، نیاز به درک بهتر از چگونگی بهره گیری از کامپیوتر در پردازش اطلاعات مالی را در حسابرسان به وجودآورده می باشد به ویژه آن که ماهیت حسابرسی به گونه ای می باشد که لازمه ی آن در نظر داشتن مفاهیمی زیرا حسابخواهی، حسابدهی و شفافیت اطلاعات می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

گسترش بهره گیری از کامپیوتر در زمینه های مالی و حسابداری،امکان اشتباه وسوءاستفاده های احتمالی را نیز افزایش می دهد. پس، مدیریت صحیح کامپیوتر و ایجاد سیستم های کاربردی مناسب و کارآمد و مطالعه و ارزیابی آنها توسط مدیریت و گروههای حسابرسی داخلی یا مستقل، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

[1]  در این پژوهش این واژه به متن اضافه شده می باشد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

4  هدفهای پژوهش

اهداف این پژوهش بشرح ذیل می باشد:

  • شناسایی موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران
  • اولویت بندی موانع موجود با بهره گیری از آزمون رتبه ای فریدمن
  • قابلیت بهره گیری از نتایج بدست آمده در راستای اقدامات بعدی و کمک به تهیه گزارش امکان سنجی حسابرسی کامپیوتری در محیط حسابرسی شهرداری تهران.

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *