اولویت بندی موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری با استفاده از آزمون رتبه ای فریدمن-دانلود پایان نامه

 موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

.

آشنایی با شهرداری تهران و حسابرسی آن  

شهرداری تهران که تحت عنوان بلدیه در سال 1286 هجری شمسی و بعدها به نام شهرداری شکل گرفته وتکامل یافته می باشد یک سازمان عمومی غیر دولتی می باشد که هم اکنون دارای 22 منطقه می باشد. حجم عملیات مالی هریک از مناطق بالا بوده و برای پردازش اطلاعات مالی از سیستم های کامپیوتری بهره گیری می گردد.

براساس ماده 44 آیین­نامه مالی شهرداریها ،حسابرسی و ممیزی حساب شهرداری­ها در سه مرحله به تبیین ذیل انجام می­­­­گردد:

الف ) حسابرسی به وسیله شهرداری قبل و بعد از خرج توسط کارکنان ثابت شهرداری که اطلاعات کافی در امور مالی و حسابداری داشته باشند.

ب )حسابرسی به وسیله حسابرسان وزارت کشور انجام و در صورت نداشتن حسابرس، شورای شهر می­تواند از وجود حسابرسان قسم خورده یا کارشناسان رسمی دادگستری بهره گیری نماید که در این صورت شورای شهر و شهرداری مکلفند نتیجه گزارش حسابرسان مذکور را به وزارت کشور ارسال دارند.

ج )رسیدگی نهایی توسط انجمن شهر از طریق مطالعه گزارش­های مالی و گزارش حسابرسان مذکور در بند ب ماده فوق .

انجام هر یک ازرسیدگی های فوق توسط حسابرسان داخلی شهرداری تهران و حسابرسان مستقل  که در حال حاضر به صورت دستی انجام می شود ، مستلزم صرف زمان طولانی بوده و هزینه انجام عملیات حسابرسی بالا می باشد. لذا بهره گیری از حسابرسی کامپیوتری توسط حسابرسان مزبور باعث افزایش کارایی و اثربخشی عملیات حسابرسی شده و منافع قابل توجهی را برای شهرداری تهران در بر خواهد داشت.

با در نظر داشتن مزایا و فواید به کارگیری تکنولوژی سیستم های اطلاعاتی در حسابرسی و هچنین  با  در نظر داشتن  سیاست شهرداری تهران در زمینه سیستمی شدن فعالیت ها و تغییر روش از رویکرد سنتی به سیستمی و اقداماتی همانند راه اندازی “سامانه هوشمند شهربان”،که سامانه ای هوشمند جهت کنترل و نظارت آنلاین بر ساخت و سازهای پایتخت می باشد و یا امکان رصد آنلاین همه       پروژه های شهرداری با هدف نظارت بیشتر بر عملکرد پیمانکاران و پروژه ها و …،در این پژوهش کوشش بر آن می باشد که به مطالعه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری (حسابرسی با کامپیوتر)در شهرداری تهران بپردازد. امید می باشد انجام این پژوهش و نتایج آن گامی در راستای پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در محیط حسابرسی شهرداری تهران باشد.

 

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

4  هدفهای پژوهش

اهداف این پژوهش بشرح ذیل می باشد:

  • شناسایی موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران
  • اولویت بندی موانع موجود با بهره گیری از آزمون رتبه ای فریدمن
  • قابلیت بهره گیری از نتایج بدست آمده در راستای اقدامات بعدی و کمک به تهیه گزارش امکان سنجی حسابرسی کامپیوتری در محیط حسابرسی شهرداری تهران.
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *