دانلود مقاله رایگان ارتباط عاملی واریانس مازاد بازده صندوق-دانلود پایان نامه

 مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

قسمتی از متن پایان نامه :

.

صندوق های سرمایه گذاری فعال در زمینه سهام[1]

بعضی از مشخصات اصلی صندوق­های سهام در ایران به تبیین زیر می باشد:

الف) این صندوق­ها بر حسب اندازه به دو گروه کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس تقسیم می شوند. در صندوق­های کوچک مقیاس تعداد واحدهای سرمایه­گذاری قابل انتشار، حداقل 5000 و حداکثر 50000 واحد سرمایه­گذاری و در نوع بزرگ مقیاس این ارقام بین 50000 و 500000 واحد سرمایه­گذاری می باشد.

  • ارزش اسمی هر واحد سرمایه­گذاری معادل 1.000.000 ریال می باشد. واحدهای سرمایه­گذاری طی دوره­ی پذیره­نویسی با این مبلغ قیمت­گذاری می­شوند و در زمان­های دیگر قیمت­گذاری بر مبنای NAV صورت می­گیرد.
  • واحد سرمایه­گذاری کوچکترین جزء سرمایه­ی صندوق را تشکیل می­دهد.
  • براساس قاعده­ی کلی صندوق­های مشترک، مبنای تعیین قیمت واحدهای سرمایه­گذاری توسط شعب صندوق برای صدور یا ابطال واحدهای سرمایه­گذاری، خالص ارزش دارایی­های موجود در صندوق در پایان هر روز می باشد. از آنجا که دارایی صندوق­ها از اوراق بهادار شامل سهام یا اوراق مشارکت و احتمالاً مقداری وجه نقد تشکیل شده می باشد، خالص ارزش دارایی ها در هر روز براساس ارزش روز هر یک از اوراق بهادار موجود در سبد و موجودی نقد صندوق قابل محاسبه می باشد(مدیریت پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس اوراق بهادار، 1389).

 

[1]  Stock funds/ equity funds

سوالات یا اهداف پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

اهداف پژوهش

مطالعه تأثیر نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها می باشد. به این مقصود با مطالعه ارتباط عاملی زیرا واریانس مازاد بازده صندوق که به عنوان نمادی از مدیریت صندوق به­کار گرفته می­گردد و عملکرد صندوق های بورس اوراق بهادار به مدیران صندوق­ها کمک کند تا بتوانند تصمیمات بهتری را در جهت انتخاب سبد دارایی صندوق­های مربوطه اتخاذ کنند و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشند و سود بیشتری را عاید خود و سرمایه­گذاران خود کنند.

1-3.  سؤال‏ پژوهش‏

آیا نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها تأثیر دارد؟ لذا از آن­جایی که نحوه مدیریت را می­توان از تغییرپذیری واریانس استنباط نمود، زیرا که واریانس (انحراف از میانگین) نشان می­دهد که مدیران صندوق­ها پرتفوی را به خوبی انتخاب کرده­اند یا خیر، لذا سؤال این پژوهش این­گونه مطرح می­گردد که آیا واریانس مازاد بازده صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک که نماد مدیریت 

پایان نامه مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

پایان نامه مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *