ارائه اولویت بندی موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری با استفاده از آزمون رتبه ای فریدمن-دانلود پایان نامه ارشد حسابداری

 موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

.

1  مقدمه

گسترش روزافزون و همه جانبه فناوری اطلاعات به عنوان یک ابزار مفید و با کاربردهای گوناگون، موجب دگرگونی های زیادی در تمام رشته های اقتصادی و اجتماعی شده می باشد و در این گستره، بهره گیری روزافزون حرفه های حسابداری و حسابرسی از فناوری اطلاعات، قابل استثناء نیست. در دنیای امروز، بخشی اساسی از سیستم های اطلاعاتی تمام بنگاهها، مبتنی بر فناوری اطلاعات بوده و سیستم اطلاعاتی بدون کامپیوتر، کمتر قابل تصور می باشد ( گلایم، 1385،الف ).

بیش از دو دهه از ورود نرم افزارهای حسابداری و دیگر سامانه های اطلاعاتی مدیریت به شرکت ها وسازمان های دولتی و خصوصی کشورمان می گذرد و صاحبکاران برای پردازش اطلاعات و عملیات خود از سیستم های کامپیوتری بهره گیری می کنند و حجم و سرعت تبادل اطلاعات بسیار بالا می باشد.

مفاهیمی زیرا حسابخواهی، حسابدهی و شفافیت اطلاعات مالی نیاز روز افزون به حسابرسی سالانه صورتهای مالی شرکتها و سازمانهارا در پی داشته می باشد. لذا حسابرسان بایستی به دنبال روش های تازه ای در حسابرسی باشند که جایگزین روشهای دستی شده و موجب افزایش کارایی و اثربخشی عملیات حسابرسی می گردد .ابزار لازم برای این کار، حسابرسی کامپیوتری و بهره گیری از نرم افزارهای عمومی و پیشرفته حسابرسی کامپیوتری می باشد.

در حال حاضر زمان تهیه ی گزارش با بهره گیری از حسابداری به کمک رایانه به سمت صفر میل کرده می باشد و بهای تمام شده گزارش گیری از ماشین هم تقریبا به سمت صفرمیل می کند و حسابرس دیگر نمی تواند با رسیدگی های دستی و طولانی  وزنه ای  به پای کیفیت اطلاعات صاحب کار بشود(فرقاندوست حقیقی،44،1390).

بهره گیری از نرم افزارهای حسابرسی که معروف ترین آنها IDEA [1]و ACL [2]می باشد در دنیا          تا حدودی جایگزین حسابرسی دستی شده می باشد . در ایران هم حسابرسی به کمک رایانه عملی شده و حسابرسی به کمک رایانه در یک سطح پنهان زیر پوست جامعه حسابرسی دیده می گردد که     لایه های روی آن مانند پوسته نازکی می باشد که بزودی می ترکد (همان منبع،44). پس انجام تحقیقات مختلف توسط سازمان ها و شرکتها در راستای امکان سنجی حسابرسی کامپیوتری و موانع پیاده سازی آن می تواند مفید باشد.

1 Interactive Data Extraction and Analysis

2 Audit Command Language

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

4  هدفهای پژوهش

اهداف این پژوهش بشرح ذیل می باشد:

  • شناسایی موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران
  • اولویت بندی موانع موجود با بهره گیری از آزمون رتبه ای فریدمن
  • قابلیت بهره گیری از نتایج بدست آمده در راستای اقدامات بعدی و کمک به تهیه گزارش امکان سنجی حسابرسی کامپیوتری در محیط حسابرسی شهرداری تهران.

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه موانع پیاده سازی حسابرسی کامپیوتری در شهرداری تهران

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *